September 2023

DagAktiviteter
Fre 1  
Lör 2

Tävling: DM, lång, Stockholm, Jämtlandet, Roslagen43

Sön 3

Tävling: DM, medel, Stockholm, Jämtlandet, Roslagen61

Mån 4

18:00‑20:00 Backträning Bruket, Bruket, liftstugan

19:00 Styrelsemöte5

Tis 5

Soppan: Kullberg Björn / Lidwall

18:00‑19:00 Breddträning för vuxna, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog8

18:00‑19:00 Ungdomsträning 6-13 år, Granskog

Ons 6

Tävling: 17:30 Mini-KM, Drakulakärret100

Tor 7

18:00‑19:00 Gul-orange torsdag, Fastebolsskolans parkering3

Extern karta 154

Fre 8

Tävling: Ungdoms-SM, sprint, Karlskrona8

Tävling: Veteran-SM, sprint, Askersund10

Lör 9

Tävling: Ungdoms-SM, lång, Jamjö8

Tävling: Veteran-SM, medel, Stenkällegården12

Tävling: Täbydubbeln, medeldistans, Skavlöten38

Sön 10

Tävling: Veteran-SM, lång, Stenkällagården12

Tävling: Täbydubbeln, långdistans, Skavlöten33

19:00 E&T&T, Digitalt + X

19:00‑21:00 Möte Ungdomssektionen, Granskog

Mån 11

18:00 Backträning Bruket, Bruket, liftstugan2

Tis 12

Soppan: Carl Petersson / Axel Åstrand

18:00‑19:00 Breddträning för vuxna, Granskog2

18:00‑19:00 Ungdomsträning 6-13 år, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog8

Ons 13  
Tor 14

18:00‑19:15 Gul-orange torsdag, Säby gård4

Extern karta 168

Fre 15

Tävling: 20:30 SM, natt (Swedish League, #10), Sundsvall5

Lör 16

Tävling: Golden Weekend, dag 1, Säby, Arboga

Ungdoms-Tävling: 11:00 Ungdomsseriefinalen, Stockholm, Nytorpsgärde56

Tävling: 11:00 Linnéklassikern, medel, Hagby, Ramstalund14

Sön 17

Tävling: Swedish League, #11, förkortad lång, jaktstartsfinal, Ljustorp, Timrå5

Tävling: Linnéklassikern, lång, Nästuna, Uppsala26

Tävling: Golden Weekend, dag 2, Säby, Arboga

Natt-SM + Jaktstart Swedish League7

Mån 18

18:00 Backträning Bruket, Bruket, liftstugan

Tis 19

Soppan: Kimblad / Coello Petters

18:00‑19:00 Breddträning för vuxna, Granskog

18:00‑19:00 Ungdomsträning 6-13 år, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog5

Ons 20

10:00 Luffarligan , Attunda, Tureberg

Kartplock Stafett-DM15

Tor 21

18:00 Gul-orange torsdag, hänvisning "extern karta" denna vecka, Se info1

Extern karta 1735

Fre 22

Tävling: Stockholms DM-natt, Ekerö39

Lör 23  
Sön 24

Budkavle: Stafett-DM, Stockholm, Hällkana6L

Stafett-DM70

Baka till Stafett-DM11

Laguppställning för DM Stafett (Ungdoms- och juniorlag)

Mån 25

18:00 Backträning Bruket, Bruket, liftstugan1

Tis 26

Soppan: Theodor Häggqvist / Matilda Hellebro

18:00‑19:00 Ungdomsträning 6-13 år, Granskog

18:00 Breddträning för vuxna, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog10

Ons 27

Tävling: 19:00 Natti Natti, Enskede

Tor 28

18:00‑19:00 Gul-orange torsdag, Tallbohovsskolan P fotbollsplan

Extern karta 185

Fre 29  
Lör 30

Budkavle: Österåkerskavlen, Skärgårdsstan, Åkersberga7L

Tävling: Österåkerskavlen, individuell medeldistans , Skärgårdsstan, Åkersberga29

Laguppställning för Österåkerskavlen