Oktober 2021

DagAktiviteter
Fre 1  
Lör 2

Tävling: Mälarmårdsdubbeln, medel, Flen2

Ungdoms-Tävling: Ungdomsserien, finalen, Farsta81

Tävling: Pre-O: PreO, Natt-SM, Strängnäs

Sön 3

Tävling: Järfälla medeldistans, Bro58

Tävling: Mälarmårdsdubbeln, lång, Flen

Tävling: Pre-O: PreO, Stafett-SM, Vingåkers

Mån 4

Elit: 18:45 HSK-intervaller

Styrka: 19:00‑21:00 Höstpremiär Styrkan, Olovslundsskolan

20:00 Ledarmöte 13+, Digitalt

Tis 5

Motionsvärdar: Ingen motionsvärd

17:00‑20:00 Sluggerfinal, Bodaäng (P)

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 6  
Tor 7

18:00‑19:15 Orange/lila torsdag - samma som extern karta 19, Kairobadet (P)

Fre 8  
Lör 9

Budkavle: 25manna INSTÄLLD, Täby Kyrkby

Tävling: Täbydubbeln, medel, Täby Kyrkby28

Granskog uthyrt: 10:00‑18:00 Johanna Edemyr

Sön 10

Tävling: 25mannamedeln, Swedish League, #8 INSTÄLLD, Täby Kyrkby

Tävling: Täbydubbeln, distriktstävling, Täby Kyrkby7

19:30 E&T&T

Mån 11

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 12

Motionsvärdar: Thierry Reigner - Natt-OL

Soppan: Jon & Elin

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00 Orienteringsteknik, Granskog

Ons 13

Budkavle: Centrum Team Sprint, Långholmen12L

Tor 14

18:00‑19:00 Orange/lila: Sprint, Bolindervallen

Fre 15  
Lör 16

Tävling: Daladubbeln, stafett, Lungnet, Falun13

Tävling: 08:30 SM, sprint, Norrtälje10

Granskog uthyrt: 10:00‑14:00 Mikael Svalling

Sön 17

Budkavle: SM, sprintstafett, Norrtälje3L

Tävling: Daladubbeln, patrull, Lungnet, Falun

19:00‑21:00 Styrelsemöte JOK, Granskog/Teams

Mån 18

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, främlingslegionen, Olovslundsskolan

Tis 19

Motionsvärdar: Göran Lundqvist - Natt-OL

Soppan: Karin Coello Petters & Ida

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog - terräng-KM

Tävling: 18:00‑19:15 terräng-KM (för samtliga grupper), Granskog

Ons 20  
Tor 21

09:00‑15:00 Akallaskolan Hägerstalund, Hägerstalund

18:00‑19:00 Orange/lila torsdag, Hägerstalund

Fre 22

Tävling: 19:00 Haningenatten, Rudan6

Lör 23

Granskog uthyrt: 10:00‑17:00 Skidklubben

Tävling: 11:00 OL-skytte, masstart, SM

Budkavle: 13:00 Haninge sprintstafett, Rudan

Sön 24

Tävling: 10:00 Oktoberracet, Enköping45

Tävling: 11:00 OL-skytte, sprint, SM, Storvreta

19:00‑21:00 Ungdomssektionens möte, Granskog

Mån 25

Styrka: 19:00‑21:00 Gransäljarstyrka, Olovslundsskolan

Tis 26

Budkavle: Pampas, ungdomsstafett, Karlbergs slott3L

Soppan: Jenny Eng & co

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00‑19:30 Orienteringsteknik, Granskog

Ons 27  
Tor 28

Granskog uthyrt: hela dagen Nordiska polismästerskapen

18:30‑20:00 Nattmackan, Granskog

Fre 29  
Lör 30

Tävling: Rodhenloppet, Österbybruk1

Tävling: 10:00 Nordcupen deltävling 145

Budkavle: 19:00 Smålandskavlen, Gränna1L

Sön 31