September 2019

DagAktiviteter
Sön 1

Tävling: 10:00 DM, lång, Stockholm, Bogesund79

Mån 2

19:00 Backträning, Bruket (P)

Tis 3

Soppan: Miriam Zetterqvist + Sollenberg (Granskog)

18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

20:00‑21:00 Festkommitte, Styrelserummet, Granskog

Ons 4

Tävling: 17:30 Mini-KM, Kalhäll91

Tor 5  
Fre 6

Tävling: 20:30 DM, natt, Stockholm + Södermanland, Ågesta friluftsområde33

Lör 7  
Sön 8

Budkavle: 10:00 DM, stafett, Stockholm, Ågesta friluftsområde27L

15:00 JOKs grillkväll, Granskog

Mån 9

19:00‑21:00 Möte om Nordcupen, Granskog

19:00 Backe Bruket, Bruket (P)

Tis 10

Soppan: Familjen Nyman

18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

Ons 11

16:00‑18:00 SAAB-träning, Hällkana

17:30 Onsdagstempo, Bolindervallen, Järfälla

Tor 12

18:00‑19:00 Gul/orange torsdag, Slutet av Vålbergavägen, Barkarby

Fre 13

Tävling: Ungdoms-SM, sprint, Oskarshamn8

Tävling: Ungdoms-SM, sprint, öppna klasser, Oskarshamn

Lör 14

Tävling: Attundadubbeln, medeldistans, Viby22

Tävling: Ungdoms-SM, lång, Oskarshamn8

Tävling: Ungdoms-SM, lång, öppna klasser, Oskarshamn

08:00‑12:00 Granskog städning

Tävling: 10:00 SM, lång, kval, Segersta

Tävling: 10:30 SM, lång, Segersta6

Sön 15

Tävling: Attundadubbeln, långdistans, Viby23

Budkavle: Ungdoms-SM, distriktsstafett, Oskarshamn

Tävling: 08:30 SM, lång, final, Segersta1

Tävling: 09:00 SM, lång, final, publiktävling, medel, Segersta1

Mån 16  
Tis 17

Soppan: Edith Lindén + Alva Lind

18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

Ons 18

Tävling: 12:00 Polis och Brand SM Lång, Södertälje

18:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 19

Tävling: 10:00 Polis och Brand SM Medel, Södertälje

18:00‑19:00 Angående gul-orange torsdag - anmäl..., Se extern karta

Fre 20

Tävling: 12:00 SM, medel, kval, Mohed

Granskog uthyrt: 16:00‑22:00 Fanny Lindén

Lör 21

Tävling: Hellasmedeln, Svartbäcken, Tyresta12

Tävling: Rasbo IK, Skyttorp, Uppland2

Tävling: 08:30 SM, medel, final, Mohed

Tävling: 09:00 SM, medel, final, publiktävling, medel, Mohed3

Sön 22

Budkavle: 09:30 SM, stafett, Mohed3L

Tävling: 10:00 OK Österåker, individuell medeldistans, Hakungekrossen22

Budkavle: 11:00 Österåkerskavlen, Hakungekrossen4L

19:00‑21:00 Ungdomssektionsmöte-Granskog

Mån 23

18:00 Backe Bruket, Bruket (P)

Tis 24

Soppan: Åberg-Ekstrand + Sundelin

18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

Ons 25

18:30‑19:30 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 26

18:00‑19:00 gul/orange torsdag, Veddestaspåret

Fre 27  
Lör 28

Tävling: Arosträffen, medel, Västerås14

UP-Tävling: Ungdomsseriefinalen, Stockholm, Väsby Centrum101

08:00‑12:00 Granskog städning

Sön 29

Tävling: Arosträffen, lång, Västerås27

10:00 Motionsorientering - Granskog, Granskog3

Mån 30

19:00‑21:00 Säsongens Första Styrka, Olovslundsskolan