November 2019

DagAktiviteter
Fre 1  
Lör 2

Tävling: 17:00 Rodhenloppet, Ósterbybruk4

Sön 3

Tävling: Höstlunken, Kästa Skola, Flemingsberg25

Mån 4

19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 5

Soppan: Tilde Eljestam (Bengtén) + William Marklund

18:00‑19:00 Uggleträning, Granskog

18:00‑20:00 Skidgång, Granskog

Ons 6

Tävling: 10:00 Luffarligan

Tor 7  
Fre 8  
Lör 9

Tävling: Novembertävlingarna, medeldistans, Broängen15

Tävling: 10:00 Nordcupen deltävling 1, Rösjöbadet57

Granskog uthyrt: 12:00‑20:00 SNO

Tävling: 13:30 Öppen 10mila-träning, Granskog8

Sön 10

Tävling: Novembertävlingarna, långdistans, Broängen29

08:00‑12:00 Städning Granskog

18:00‑21:00 Ungdomssektionen

Mån 11

19:00‑21:00 Krabb-Styrka

Tis 12

Soppan: Folke Wällstedt

18:00‑19:00 Uggleträning, Granskog

18:00‑20:00 Skidgång, Granskog

Ons 13

Tävling: 10:00 Luffarligan

Tävling: 19:00 MILA Stockholm by Night, #116

Tor 14

Tävling: 16:00‑18:00 Regementsmästerskap Natt Livgardet, JOK arrangerar, Tillfället

Tävling: 18:45‑21:00 Nordcupen deltävling 2108

Fre 15  
Lör 16

Tävling: 10:00 Nordcupen deltävling 346

Granskog uthyrt: 10:00‑20:00 OK Kolmården

Sön 17

13:00‑17:00 Tiomilastyrelsen, Granskog

Mån 18

19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 19

Soppan: Leo Uvhagen

18:00‑19:00 Uggleträning, Granskog

18:00‑20:00 Skidgång, Granskog

20:00 E&T möte, Granskog, Styrelserummet

Ons 20

Tävling: 18:00 Järfälla OK Natt-KM60

Tor 21  
Fre 22

19:00‑21:00 Attunda hemmaläger, Ängsjö friluftsgård (P)

Lör 23

Stockholm Rogaining

08:00‑12:00 Städning Granskog

Tävling: 10:00 Nordcupen deltävling 465

Sön 24

Granskog uthyrt: hela dagen Väsby OK, Ultra-KM

Mån 25

19:00‑21:00 Kenyansk Styrka, Olovslundsskolan

Tis 26

Soppan: Pedersen

18:00‑20:00 Badugglan, Husbybadet

18:00‑20:00 Skidgång, Granskog

20:00 Festplanering, Granskog, styrelserummet

Ons 27

Tävling: 19:00 VinterNattCup - VNC #1, Grimsta20

Tor 28

Granskog uthyrt: 10:00‑14:00 Mikael Svalling

18:00 Intensiv torsdag, Granskog

19:45‑20:45 Teori, Upptakt, Granskog

Fre 29

Granskog uthyrt: 09:00‑12:00 Nils Fogeby

Lör 30

Tävling: 10:00 Nordcupen deltävling 5 (sista med prisutdelning)65

18:00 Ungdomsfest 13-25, Granskog