Oktober 2021

DagAktiviteter
Fre 1

Sista anmälningsdag: Smålandskavlen

Lör 2

Tävling: Mälarmårdsdubbeln, medel, Flen2

Ungdoms-Tävling: 10:00 Ungdomsserien, finalen, Farsta81

Tävling: 19:30 Pre-O: PreO, Natt-SM, Strängnäs

Sön 3

Tävling: Järfälla medeldistans, Bro58

Tävling: Mälarmårdsdubbeln, lång, Flen

Tävling: Pre-O: PreO, Stafett-SM, Vingåger

Sista anmälningsdag: Daladubbeln läger

Sista anmälningsdag: SM, sprint

Sista anmälningsdag: Täbydubbeln, medel

Sista anmälningsdag: Daladubbeln, patrull

Mån 4

Elit: 18:45 HSK-intervaller

Styrka: 19:00‑21:00 Höstpremiär Styrkan, Olovslundsskolan

20:00 Ledarmöte 13+, Digitalt

Tis 5

Motionsvärdar: Ingen motionsvärd

17:00‑20:00 Sluggerfinal, Bodaäng (P)

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

Ons 6

Sista anmälningsdag: Täbydubbeln, distriktstävling

Tor 7

18:00‑19:15 Orange/lila torsdag - samma som extern karta 19, Kairobadet (P)

Fre 8  
Lör 9

Budkavle: 25manna INSTÄLLD, Täby Kyrkby

Granskog uthyrt: 10:00‑18:00 Johanna Edemyr

Tävling: 10:00 Täbydubbeln, medel, Täby Kyrkby28

Sön 10

Tävling: 25mannamedeln, Swedish League, #8 INSTÄLLD, Täby Kyrkby

Tävling: 10:00 Täbydubbeln, distriktstävling, Täby Kyrkby7

19:30 E&T&T

Halikko Viesti15

Mån 11

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Sista anmälningsdag: OL-skytte, masstart, SM

Sista anmälningsdag: OL-skytte, sprint, SM

Tis 12

Motionsvärdar: Thierry Reigner - Natt-OL

Soppan: Jon & Elin

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00 Orienteringsteknik, Granskog

Sista anmälningsdag: Extern karta 20

Ons 13

Budkavle: 18:15‑20:15 Centrum Team Sprint, Långholmen12L

Sista anmälningsdag: Pampas ungdomsstafett

Tor 14

18:00‑19:00 Orange/lila: Sprint, Bolindervallen

Extern karta 2014

Fre 15  
Lör 16

Budkavle: Daladubbeln, stafett13L

Tävling: 10:00 SM, sprint, Norrtälje10

Granskog uthyrt: 10:00‑14:00 Mikael Svalling

Daladubbeln läger34

Sön 17

Budkavle: SM, sprintstafett, Norrtälje3L

Ungdoms-Tävling: Daladubbeln, patrull

19:00‑21:00 Styrelsemöte JOK, Granskog/Teams

Sista anmälningsdag: Haningenatten

Sista anmälningsdag: Oktoberracet

Laguppställning för SM Sprint Stafett

Mån 18

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, främlingslegionen, Olovslundsskolan

Tis 19

Motionsvärdar: Göran Lundqvist - Natt-OL

Soppan: Karin Coello Petters & Ida

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog - terräng-KM

Tävling: 18:00‑19:15 terräng-KM (för samtliga grupper), Granskog

Sista anmälningsdag: Nattövning i Törnskogen

Ons 20  
Tor 21

09:00‑15:00 Akallaskolan Hägerstalund, Hägerstalund

18:00‑19:00 Orange/lila torsdag, Hägerstalund

Nattövning i Törnskogen5

Fre 22

Tävling: 19:00 Haningenatten6

Swedish Leage 22-24 oktober på Gotland9

Lör 23

Tävling: OL-skytte, masstart, SM, Storvreta

Budkavle: 10:00 Haninge sprintstafett

Granskog uthyrt: 10:00‑17:00 Skidklubben

Sön 24

Tävling: OL-skytte, sprint, SM, Storvreta

Tävling: 10:00 Oktoberracet, Enköping32

19:00‑21:00 Ungdomssektionens möte, Granskog

Sista anmälningsdag: 10MILAläger Ånnaboda, Kilsbergen

Mån 25

Styrka: 19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 26

Budkavle: Pampas, ungdomsstafett19

Motionsvärdar: Helena Sellmark och Teresia Wällstedt - Natt-sprint i Berghem

18:00 Ungdomsträning 6-12år Granskog

18:00‑19:30 Orienteringsteknik, Granskog

Ons 27  
Tor 28

Granskog uthyrt: hela dagen Nordiska polismästerskapen

18:00‑20:00 Nattmackan, Granskog

Fre 29  
Lör 30

Tävling: Rodhenloppet, Österbybruk

Budkavle: 19:00 Smålandskavlen1L

Sön 31

Sista anmälningsdag: Orienteringsteknik natt