Augusti 2020

DagAktiviteter
Lör 1

JAS elit: 10:00 Fjäril medel

Ängsjölyftet - funktionär5

Sön 2

10:00 Fjäril medel, Laggatorp (Arlanda N)

Fjärils medel8

Mån 3

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 4

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

18:00 Slugger, Ängsjö

Ons 5

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

17:30 Onsdagstempo, Berghemsparken

Tor 6

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

17:00 Motionsorientering Ursvik

18:00‑20:00 Sensommarspring, Granskog

Sista anmälningsdag: Motionsorientering Ursvik

Fre 7

09:00‑15:00 Sommaräventyret, Granskog

Tävling: 14:00 Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)

Lör 8

Tävling: 10:00 Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe), Rånö

JAS elit: 10:00 JAS-träning stafett med omstart

Resa och boende SM sprint - INSTÄLLD

Sön 9  
Mån 10

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Tis 11

18:00 Teknikträning, Bögs Gård (P)

Sista anmälningsdag: Extern karta 11

USM Läger i Norberg

Ons 12

18:00 Onsdagstempo, Bollindervallen

Tor 13

17:00 Motionsorientering Ursvik

Sista anmälningsdag: Ängsjölyftet - funktionär

Extern karta 116

Fre 14

Sista anmälningsdag: SM medel och lång i Göteborg

Sista anmälningsdag: SM sprint i Örebro

Lör 15

Tävling: VÖOL-dubbeln, dag 1, Brottby

Sön 16

Tävling: VÖOL-dubbeln, dag 2, Brottby

19:30 E&T&T, Digitalt

Mån 17

18:30 Backträning Bruket, Liftstugan Bruket

Sista anmälningsdag: Motionsorientering

Tis 18

18:00 Teknik

Sista anmälningsdag: Motionsorientering, Viksjö, Sandviksspåret

Ons 19

15:00‑18:00 Motionsorientering, Sandvikspåret, Viksjö3

Motionsorientering, Viksjö, Sandviksspåret4

Tor 20

17:00 Motionsorientering Ursvik

Fre 21

Sista anmälningsdag: Veteran-SM, sprint

Sista anmälningsdag: Veteran-SM, medel

Sista anmälningsdag: Veteran-SM, lång

Lör 22  
Sön 23

Tävling: 10:00 Nynäsdubbeln, medeldistans - inställd, Nynäshamn

Mån 24

Tävling: 18:00 KM, Medel (preliminärt), Mer info kommer

Tis 25

18:00 Teknik

Ons 26

17:30 Intervaller, Bolindervallen

Tor 27

17:00 Motionsorientering Ursvik

Sista anmälningsdag: Motionsorientering Ursvik

Fre 28

Tävling: 17:00 Veteran-SM, sprint, Köping2

Resa och boende SM medel och stafett i Luleå - INSTÄLLD

Lör 29

Tävling: Veteran-SM, medel, Fallbo, Köping2

Sön 30

Tävling: Veteran-SM, lång, Fallbo, Köping2

Tävling: 10:00‑14:00 Ungdomsserien, kretstävling

Mån 31