Mars 2019

DagAktiviteter
Fre 1  
Lör 2  
Sön 3  
Mån 4

19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 5

Soppan: Langerak (Granskog)

18:00‑19:00 Vinterträning barn 7-12 år, Vattmyraskolan

18:00 30 backar, Granskog

20:00 Vuxenutbildning planering, Granskog

Ons 6

19:00‑21:00 Vinternattcup 5, Barkarbystaden28

Sista anmälningsdag: Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstart

Tor 7

18:00‑19:15 Intensiv torsdag, Granskog

19:45‑20:45 Torsdagsteori, Granskog

Fre 8  
Lör 9

09:00‑12:00 Städning Granskog

Sön 10

Sista anmälningsdag: Gustavsbergs OK, medeldistans

Sista anmälningsdag: Måsenstafetten

Mån 11

19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Sista anmälningsdag: Måsenkaveln (stafetten) - resa över dagen - söndagen den 24 mars

Tis 12

18:00‑19:00 Vinterträning barn 7-12 år, Vattmyraskolan

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

20:00‑22:00 EoT möte

Ons 13

Tävling: 19:00 Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstart, Törnskogen16

Tor 14  
Fre 15  
Lör 16  
Sön 17

Tävling: Gustavsbergs OK, medeldistans, Brunn, Ingarö57

Sista anmälningsdag: Nyköpingsnatten

Sista anmälningsdag: Nyköpingsorienteringen

Sista anmälningsdag: Måsenstafetten

Sista anmälningsdag: SM, natt, och Swedish League, #1

Mån 18

19:00‑21:00 Svarte-Petter Styrka, Olovslundsskolan

Tis 19

Soppan: Dora Kock och Liv Saxin (Granskog)

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, natt, Granskog/Kallhäll

18:00 Ungdomsträning 7-12 år, Granskog

Ons 20

19:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 21

18:00 Extern karta 2, Bodaäng (P)

Fre 22

Tävling: Nyköpingsnatten, Nynäs Slott

Lör 23

Tävling: Nyköpingsorienteringen, Nynäs Slott61

09:00‑12:00 Städning Granskog

Måsenläger49

Sön 24

Budkavle: 09:30 Måsenstafetten, Nynäs Slott24L

Sista anmälningsdag: Sumpnatta

Sista anmälningsdag: Kringelträffen, dag 1

Sista anmälningsdag: Kringelträffen, dag 2

Sista anmälningsdag: MTB-O: MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och Kringelträffen

Måsenkaveln (stafetten) - resa över dagen - söndagen den 24 mars7

Sista anmälningsdag: Rånässtafetten

Sista anmälningsdag: Kolmårdskavlen

Laguppställning för Måsenstafetten

Mån 25

19:00‑21:00 Pastapartystyrka, Olovslundsskolan

Tis 26

Soppan: Samuel Andersson+Valle och Norton Sundstén (Granskog)

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, natt, Granskog/Nysved

18:00 Ungdomsträning 7-12 år, Granskog

Sista anmälningsdag: Extern karta 3

Ons 27

18:00‑21:00 13-14 träffar varandra #3 Norr, IFK Lidingös klubbstuga

19:00 Onsdagstempo, Bolindervallen

Tor 28

Extern karta 312

Fre 29

Tävling: Sumpnatta, Ursvik11

Tävling: 20:30 SM, natt, och Swedish League, #1, Hässleholm6

Sista anmälningsdag: Grymnatta

Resa och boende till Natt-SM6

Lör 30

09:00‑13:30 Lö VårKickUt 2019, Granskog (med stugan)10

Tävling: 11:00 Kringelträffen, dag 1, Nykvarn22

Sista anmälningsdag: Lö VårKickUt

Sön 31

Tävling: 10:00 Kringelträffen, dag 2, Nykvarn39

Tävling: 10:00 MTB-O: MTBO, DM, Södermanland + Stockholm och Kringelträffen, Nykvarn4

Sista anmälningsdag: Lännamedeln

Sista anmälningsdag: Rånässtafetten

Sista anmälningsdag: Lovömedeln

Sista anmälningsdag: Kolmårdsdubbeln, medel

Sista anmälningsdag: Kolmårdskavlen