Oktober 2019

DagAktiviteter
Tis 1

Soppan: Gabriel Constatinides + Emton Insulander

18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog

18:00‑20:00 Sluggerpokalen final, Granskog

Ons 2

Onsdagstempo

18:45 Saab Natt-OL, Granskog

Budkavle: 19:00 Natti Natti, Hökarängen

Tor 3

18:00 Gul/orange torsdag, Sandviksskolan, Viksjö

Fre 4

Granskog uthyrt: 09:00‑13:00 Mikael Svalling

Lör 5  
Sön 6  
Mån 7

19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 8

Soppan: Broms + Adam Bechor (Lindgren)

18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog

18:00‑20:00 Orienteringsteknik, Granskog

20:00‑21:00 25MANNA upptakt, Granskog

Ons 9

Tävling: 10:00 Luffarligan

18:00 Onsdagstempo

Tor 10

18:00‑19:00 Angående gul-orange torsdag, anmäl till extern karta

Fre 11  
Lör 12

Budkavle: 25manna, Jordbro4L

08:00‑12:00 Granskog städning

Granskog uthyrt: 12:00 Stockholms Scoutdistrikt

Sön 13

Tävling: 25mannamedeln, Jordbro

Mån 14

19:00‑21:00 Styrka à la Främlingslegionen, Olovslundsskolan

Tis 15

Soppan: Familjen Coello-Petters + Albin Edvinsson

18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog

18:00‑19:30 Terräng-KM, Granskog

20:00 Festkommitte, Granskog, styrelserummet

Ons 16

Tävling: 10:00‑12:00 Luffarligan, Granskog

Tävling: 10:00 Luffarligan - Granskog

18:30 Onsdagstempo, Bolindervallen

19:30‑20:30 Utklädningskväll i Granskog, Granskog

Tor 17

18:00‑20:00 Orenteringsteknik med lagtempo, Granskog

18:00‑20:00 Gul/orange torsdag, Granskog

Fre 18

Tävling: Lugnetsprinten, Lungnet, Falun2

Lör 19

Budkavle: Daladubbeln, stafett, Danholn, Falun16L

Tävling: Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag, Danholn, Falun3

Tävling: 11:00 Dala-Dubbeln, patrull klubb, Falun

Sön 20

Tävling: Daladubbeln, patrull, Danholn, Falun

Tävling: Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag, Danholn, Falun2

Mån 21

19:00‑21:00 Oktoberfest-Styrka, Olovslundsskolan

Tis 22

Soppan: Familjen Binnberg

18:00‑19:15 Ungdomsträning 7-12 och 13+, Granskog

18:00‑20:00 Orenteringsteknik med hög fart, Granskog

Ons 23

Tävling: Luffarligan 23 oktober

19:00‑21:00 Halvårsmöte, Granskog

19:00 INSTÄLLD PGA HALVÅRMÖTE Onsdagstempo

Tor 24

18:00‑19:30 Träning gul-orange nivå - anpassad Niklas nattmacka, Granskog

18:00‑20:00 Niklas nattmacka, Granskog

Fre 25

Tävling: 19:30 Haningenatten, Rudan2

Lör 26

Tävling: Solna OK Barometersprinten1

Budkavle: Smålandskavlen, Åseda

08:00‑12:00 Granskog städning

Budkavle: 10:00 Halikko, Salo, Finland

Budkavle: 13:00 Haningestafetten

Sön 27

Tävling: Oktoberracet, Härjarö37

Mån 28

19:00‑21:00 Styrka, Olovslundsskolan

Tis 29

Soppan: Höstlov

Ons 30

Tävling: Luffarligan Upplands Väsby, Väsby OK

Tor 31

18:00 Träningsplaneringsmöte, Granskog